2461 Tárnok, Dózsa György út 29.

Intézmény típusa: Magán, alapítványi, egyházi, illetve egyéb fenntartású óvoda

Az óvoda nevelési programja, tevékenységének bemutatása:

Az óvodánk helyi nevelési programja:
A gyönyörű környezet, a község természeti adottságai adták az ötletet, hogy programunk célja a környezet megismerésére, szeretetére, védelmére nevelés legyen. Fontosnak tartjuk, hogy a mindennapok során a gyermekek vegyék észre a természet értékeit, szépségeit, megismerjék tágabb és szűkebb környezetüket, képessé váljanak a természet és az ember által létrehozott környezettel való harmonikus együttélésre.

Feladataink:

- A természeti és társadalmi környezet tevékeny megismerése.
- A megismert természetes anyagok sokrétű felhasználása a mindennapi élet során.
- Hagyományok ápolása, őrzése.
- Környezet védelmére való tudatos nevelés.
- Környezetünk formai és mennyiségi viszonyainak megtapasztalása.

Úgy gondoljuk, hogy a környezete megismerésére, szeretetére, tiszteletére, védelmére való nevelést már óvodáskorban hatékonyan lehet végezni. Minden csoport ebben a szellemben készíti el éves tervét, melynek központjában a környezeti nevelés áll. Programunk megírása előtt számba vettük a kitűzött célokat, módszereket, melyek segítik a gyerekek sokoldalú, harmonikus fejlődését. A csoportszobák berendezése is összhangban áll a programmal.
Óvónőink közül sokan a község szülöttei, ezért jól ismerik a helyi hagyományokat, szokásokat, melyeket igyekeznek megismertetni az óvodásokkal. A hagyományőrzésre egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk, hiszen egyre több a „betelepülő” szülő, akik keveset tudnak Tárnokról, és maguk sem ismerik a hagyományokat.

Programunk mottója:
„Ha a jövő évről akarsz gondoskodni,
vess magot,
ha egy évtizeddel számolsz
ültess fát!
Ha terved egy életre szól
Embert nevelj!”
(Kínai mondás)

Fakultatív foglalkozások, különórák:
Óvodánkban számos külön foglalkozásra van lehetőség:
- Foci edzések hetente kétszer
- Úszásoktatás a Nagytétényi Uszodában
- Katolikus és református hittan
- Tartásjavító torna

Az óvodában működő csoportok száma: 5 csoport

Átlagos csoportlétszám: 26 fő

Csoportösszetétel:
Részben osztott csoportok ( pl: kis-középső és középső-nagy csoportosok külön)

Kapcsolat:
Intézményvezető neve:
Blaskó Józsefné
telefonszám: 23-389-342
e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
web: http://www.hetszinviragovoda.hupont.hu/

 

Kategória: