1165 Budapest, Emma u. 18.

Intézmény típusa: Magán, alapítványi, egyházi, illetve egyéb fenntartású óvoda

 


Az intézmény nevelési programja, tevékenységének bemutatása : Programunk az "óvodai nevelés játékkal, mesével" saját szakembereink által továbbfejlesztett változata. Az óvodáskorban az elsődleges tevékenység a játék, mert észrevétlenül tanulhat a gyermek, feldolgozhatja élményeit, kiélheti szorongásait és ezen keresztül ismerheti meg a világot. Az anyanyelv fejlesztése az ünnepkörökhöz kapcsolódó mondókázással, verseléssel, meséléssel és énekléssel kiemelt jelentőséget kap. Alapelvünk az elfogadás, bátorítás, tiszteletadás és a segítségnyújtás mind a gyermekek, mind a szülők részére akár nevelési kérdésről, akár fejlesztésről legyen szó. Az angol nyelv egyre inkább elengedhetetlen a multikulturális környezetben való érvényesüléshez. Óvodánk ezért kísérleti jelleggel, 2011. szeptemberétől angol-magyar kéttannyelvű csoportot indít. A játék és a mese mellett ugyanakkor fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink a jelenkor elvárásainak megfelelően, felkészülten kerüljenek az iskolába, bízva képességeikben. Az óvodai foglalkozás részét képezi a logopédia, a diszlexia prevenció, a megkésett beszédfejlődésű gyerekek terápiája, valamint a beszédértési- és beszédészlelési terápia. Az ötödik életévüket betöltött gyerekek mini-csoportban napi fél órában iskolafelkészítő foglalkozáson vesznek részt. Ennek keretében óvodánk elvégzi az iskolaérettségi vizsgálatot is és javaslatot tesz a szülőknek a gyermek iskolába menetelét illetően. Célunk, olyan biztonságot adó, családias légkör kialakítása melyben ésszerű szabályok mellett szabadon fejlődhet a gyermekek önállósága, kreativitása, problémamegoldó képessége.

 

Fakultatív foglalkozások, különórák:

 • angol
 • úszás
 • balett
 • sakk
 • judo
 • Helen Doron
 • alapozó torna
 • síelés
 • korcsolya.

 

Rendelkezésre álló szolgáltatások:

 • angol
 • zene ovi
 • tartásjavító torna
 • néptánc.

 

Az intézményben működő csoportok száma: 3

 

Átlagos csoportlétszám: 15

 

Csoportösszetétel: Vegyes (3 – 7 éves gyerekek egy csoporton belül)


Kapcsolat:

Intézményvezető neve: Mészáros Ibolya 

telefonszám: 06/1-407-136

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

web: www.brumiovoda.hu